logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Administratívna hala MB Transport


V prvej polovici roka 2017 našu spoločnosť oslovilo vedenie spoločnosti MB Transport s.r.o., ktorá hľadala stavebnú firmu na výstavbu haly v Mníchovom Hradišti.

Podrobnosti

Investor MB Transport s.r.o.
Adresa Mnichovo Hradiště
Typ haly Administratívne, predajné, Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 25,6x31,6x8
Farba Strieborná, Antracitová
Rok 2018
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Pôdorys, ktorý požadoval investor, predstavoval 4-násobok parkovacích plôch pre dopravné vozidlá so zázemím pre servisných technikov, administratívne priestory pre THP, kancelárske priestory pre vedenie spoločnosti a zasadaciu miestnosť. Veľký dôraz sa kládol na odlíšenie od štandardných návrhov, ktoré sa dnes bežne ponúkajú a realizujú. Atypické riešenie administratívnej haly s vystupujúcim zázemím, kombinujúce atiku a sedlovú strechu, splnilo požiadavku vizuálne sa odlíšiť od bežných štandardov. Výškový rozdiel vstupu do administratívnej haly sa následne riešil točitým schodiskom, ktoré šetrí priestor. Farebnosť jednotlivých prvkov bola do vizuálneho návrhu zapracovaná podľa pokynov spoločnosti MB Transport s.r.o., ktorá sa rozhodla pre členenie podľa firemných farieb.

Oceľová konštrukcia haly

Oceľová konštrukcia haly je navrhnutá ako sedlový rám s podperou a sklonom 6°. Konštrukcia je doplnená oceľovými profilmi na vynesenie administratívy z pôdorysu prízemia. Kotvenie je vykonané kĺbovo cez závitové tyče na chemickú maltu do betónových pätiek. Sekundárne konštrukcie strešného plášťa boli navrhnuté z pozinkovaných väzníkov METSEC.

Opláštenie stien a strechy

Strecha haly má PUR izoláciu s hrúbkou 100 mm s tepelnotechnickými vlastnosťami U=0,23 W/m2K. Farebný odtieň strechy je podľa špecifikácie investora v striebornej metalíze RAL 9006. Opláštenie stien haly je podľa požiadavky investora v hrúbke PIR izolácie 100 mm s tepelnou vlastnosťou U=0,23 W/m2K a farebný odtieň je strieborná metalíza RAL 9006 a grafitová RAL 7016. Profil obvodového plášťa bol navrhnutý v profile M/L - mikroprofil/lineárny.

Na základe vizualizácie bol zvolený štvorcový odkvapový systém 120x120 mm v striebornej metalíze RAL 9006. Lemovacie prvky montovanej haly (rohy, kúty, nárožia atď..) boli navrhnuté vo farbe odkvapu RAL 9006. Klampiarske prvky pre vyvýšenú administratívnu budovu boli zvolené v sivobielej farbe RAL 9002.

Dvere, dvere a okná v hale

montovanej hale je 10 okien v jednostrannej fólii grafitovej farby RAL 7016 s otváraním/sklopením 1x1m. Pre obslužnú zónu sú v plášti osadené 4 okná 4x1m RAL 7016 s dvoma zatláčacími závesmi. Zasklená rohová zostava pre odbytovú časť je 10x2m s otváraním v každej polohe. Vo vstupnej hale boli navrhnuté a osadené dvere 2x2,1m z toho 1x plné a 1x presklené ako hlavný vstup. Na zabezpečenie prepojenia jednotlivých častí a vstupov sú osadené 4x dvere 1,1x2,1 a 4x dvere 4,1x4,55 vo farbe grafit RAL 7016. Strešný plášť je doplnený o 4 bodové svetlá 1x1, ktoré zabezpečujú prirodzené osvetlenie pri obsluhe vozidiel v hale.

Hodnotenie haly MB Transport

Som veľmi spokojný s celým priebehom realizácie, s obchodnými rokovaniami a s montážou haly. Milan Brauner, generální ředitel