Administratívna a skladová hala AM-PROFI

Montovaná hala stojí v priemyselnej zóne v Novom Strašecí v okrese Rakovník. Hala slúži ako zázemie spoločnosti spolu so skladom olejov a servisom motocyklov.

Investor Pavel Novák - AM PROFI
Adresa Nové Strašecí
Typ haly Skladové, Administratívne, predajné
Farba Biela, Tmavo strieborná
Rok 2016

Spoločnosť Pavel Novák AM-PROFI sa zaoberá distribúciou petrochemických produktov (automobilových a motocyklových olejov), profesionálneho náradia a opravárenskej chémie. Spoločnosť ponúka aj náhradné diely na motocykle. Priestory spoločnosti nevyhovovali moderným požiadavkám, preto sa spoločnosť rozhodla vybudovať nové sídlo.

Dispozícia haly

Oceľová hala mala niekoľko koncepcií, ktoré sa neustále menili. Hlavná zmena sa dotkla administratívnej časti, keďže pôvodná dominantná dvojpodlažná budova, bola prepracovaná na jednopodlažnú budovu. Z tohto dôvodu sa zmenilo aj vnútorné usporiadanie. Samotný sklad prešiel len menšími zmenami v umiestnení dverí a brán. Sklad je rozdelený na dielňu, nad ktorou sa nachádza poschodie na skladovanie náhradných dielov, zvyšok skladu je štandardný. Sklad musí mať špeciálne navrhnutú podlahu so zachytávačmi oleja do takej miery, aby v prípade požiaru alebo nehody nedošlo k úniku oleja. Administratívna časť musí byť rozdelená na malú predajňu a zvyšok musia tvoriť kancelárie so zázemím.

konštrukčný návrh

Skladová hala s rozmermi 15x30 m je konštrukčne riešená v tvare pohára z dôvodu návrhu typu konštrukcie s ťahadlom, tento typ konštrukcie požadoval projektant investora. Konštrukcia je ukončená väzníkmi METSEC. Sklad je doplnený o podlažie s rozmermi 6x15 m, ktoré je navrhnuté z nosníkov a väzníkov METSEC, na konštrukcii je vyliata betónová podlaha. Administratívna časť haly s rozmermi 15x15 m je prepojená so skladom, rozdiel je len v kotvení konštrukcie, a to na kĺb. Strecha je navrhnutá priama, nosný prvok strechy zabezpečuje nosný TR plech.

Opláštenie haly

Skladová časť haly sa využíva ako sklad ropy, preto má hala vyššie požiadavky na požiarnu ochranu opláštenia. Konštrukcia a strecha sú bez požiadaviek na požiarnu ochranu, steny sú EW30DP1. 150 mm U=0,28(W/m2K) minerálna doska je použitá na steny, 100 mm U=0,21(W/m2K) PUR doska na strechu.

Administratívna časť haly je opláštená PUR panelmi s hrúbkou 100 mm U=0,21(W/m2K), na strechu je použitá fólia kvôli sklonu 2°. Skladbu strechy tvorí nosný TR plech, SG Combi Roof 30M-i REI30 DP1 240mm U=0,156 (W/m2K) (2x30mm minerálna vlna+120mm EPS70S+60mm EPS100S) a fólia SIKA. Sklon strechy je neštandardne riešený zatekaním v strede strechy.

Výplne otvorov a farebné riešenie

Hala je riešená v dvoch farebných prevedeniach, sklad je kompletný v tmavostriebornej farbe RAL 9007, administratíva je kompletná v bielej farbe RAL 9010. Výplne brán 4x4m 2ks a 2,6x2,5m 2ks sú v rovnakej farbe ako hala v RAL 9007. Okná a dvere haly farebne korešpondujú s dverami, všetky dvere sú hliníkové, do administratívy s prerušeným tepelným mostom.

Administratívna a skladová hala AM-PROFI