logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Športové haly


Využite jedinečné riešenie oceľových hál na športové účely.

Úsporné, účelné, estetické. Vynikajúci pomer ceny a kvality. Vaša montovaná športová hala bude vďaka moderným materiálom a prakticky navrhnutému riešeniu vyzerať aj po rokoch ako nová.

Výhody športových hál:

  • Úsporné riešenie konštrukcie montovanej športovej haly,
  • dlhá životnosť montovanej športovej haly,
  • jednoduchá údržba opláštenia športovej haly,
  • vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti opláštenia športovej haly,
  • maximálne využitie vnútorného priestoru montovanej športovej haly

Typy montovaných športových hál:

  • Montované tenisové haly
  • Montované bedmintonové haly
  • Montované telocvične
  • Telocvične
Ak máte záujem o dodávku montovanej športovej haly, môžete nás kontaktovať na telefónnom čísle +421 702 107 815 alebo e-mailom na adrese poptavky@unihal.cz, prípadne vyplňte dopytový formulár.

Technické riešenie montovanej športovej haly

Oceľové konštrukcie montovaných športových hál sú navrhnuté s veľkým rozpätím bez podpier. Oceľová konštrukcia musí byť na tieto účely špecifická a správne nadimenzovaná na veľké zaťaženie. Na tento typ oceľovej konštrukcie sa používa vyššia trieda ocele S355. Oceľové rámy pre montované športové haly sa montujú z valcovaných profilov.

Opláštenie športovej haly

Oceľové konštrukcie pre montované športové haly sú štandardne opláštené kvalitnými sendvičovými panelmi s hrúbkou minimálne 100 na stenách a streche. Táto hrúbka vytvára ideálne podmienky na zateplenie. Panely môžu byť položené vodorovne, ale podľa vkusu investora aj zvisle. Veľkou výhodou opláštenia sendvičovými panelmi je jednoduchá údržba - panely stačí umyť. Životnosť panelov sa určuje približne na 30 rokov. Stálosť športovej haly je viditeľná aj po mnohých rokoch.

Vykurovanie športovej haly

V montovaných športových halách odporúčame inštalovať teplovzdušné vykurovacie telesá ROBUR, ktoré zabezpečujú rovnomerné vykurovanie haly a cirkuláciu vzduchu v letnom období.

Osvetlenie športovej haly

Pre montované športové haly je vhodná kombinácia umelého a denného svetla cez okná. Do telocviční odporúčame bočné pásy plastových okien s viacerými otvormi. Na druhej strane pre montované tenisové haly odporúčame umelé osvetlenie žiarivkovými alebo halogénovými svietidlami, ktoré zabezpečujú rovnomerné rozloženie svetla v celej hale. V športových zariadeniach nie je vhodné umiestňovať strešné svetlíky.

Športové povrchy v športových halách

V montovaných športových halách sa ako podklad kladie asfalt, na ktorý sa následne položí požadovaný športový povrch podľa potrieb a využitia haly. Na stredne rýchly povrch používaný najmä v tenisových halách sa kladie kobercový povrch Sporting T s vinylovým behúňom a tlmiacou vrstvou. Tento povrch zabezpečuje optimálny sklz hráčov.

V montovaných telocvičniach na gymnastiku, basketbal, alebo iné loptové hry sa kladie umelý polyuretánový povrch CONIPUR HG z mikroporéznej gumy, na ktorý sa kladú samonivelačné polyuretánové vrstvy.